top of page

Etkinlikler

Kurumumuzun zaman içerisinde gerçekleştirdiği etkinliklerin sonuç yazılarını ve görsellerini buradan takip edebilirsiniz.

Yine yapılacak yeni etkinliklerin detaylarına buradan ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Derin Sanat Akademisi Etkinlikleri
Afiş-50x70-v2-Derinsanat.jpg

Grup Retsina ile Rembetiko Dinletisi

    Rembetiko Ege’nin Blues’dur.

    Anadolu’da doğan ve 1920’lerde İstanbul ve İzmer’deki Café Aman’larda söylenen rembet müziği; isyan, saf acı ve aşk ile yoğrulmuştur. Lozan antlaşması ile ülkelerine dönen ve aradığını bulamayan rumların öyküsüdür. Kimliklerini ve kültürlerini doğdukları yerlerde bırakan halk, anayurtlarına döndüklerinde de vatandaş yerine konulmamışlardır… İsyan ve acı buradan gelmektedir en çok…

    Grup retsina olarak bizler; unutulmaya yüz tutmuş bu müziğin en güzel örneklerini hikayeleri ile birlikte vermeye çalışmaktayız. 

Etkinliğe katılım için aşağıdaki  formu doldurmanız yeterlidir. Katılım ücreti kişi başı 10 TL'dir.

sonetkinlik
Grup Retsina ile "Rembetiko" Dinletisi
Grup Retsina ile "Rembetiko" Dinletisi
Tarih
11 Şub 2020 20:30 – 23:00
Adres
Necatibey Caddesi,
Necatibey Cd., 86/1, Çankaya/Ankara, Turkey

Geçmiş Etkinlikler

DERİN SANAT AKADEMİSİ YILSONU ÖĞRENCİ KONSERİ - 15. 06 . 2019

öğrenci-konseri-2019.jpg

Derin Sanat Akademisi Öğrenci Konseri - 2019

Bu yıl sevgili öğrencilerimiz ile 3. sünü düzenlediğimiz öğrenci konserimiz 15.Haziran 2019 Cumartesi günü saat 16:00 da Yükselen Koleji Doğukent Kampüsü'nde Konferans Salonu'nda yapılmıştır.

Büyük küçük çok sayıda öğrencimizin katıldığı konserimizde solo-duo-trio mini dinletiler, anlatımlar ve tanıtımlar yapılmış, öğrenci orkestramızdan harika eserler dinletilmiştir.

Etkinlikle ilgili görsel mataryalleri etkinlikler sayfamızdan paylaşacağız.

PİYANO RESİTALİ - Derin Sanat Akademisi - 12. 02 . 2019

WhatsApp Image 2019-02-28 at 12.40.23.jp

PİYANO RESİTALİ - GÜLİN SİVRİOĞLU

Gülin Sivrioğlu 12 Mart 2019 Salı akşamı saat 20:00 de Derin Sanat Akademisi Büyük Salon sahnesinde piyano resitali vermiştir.

Çok büyük bir ilgiye sahne olan konserin özet görüntülerini aşağıdaki linkten edinebilirsiniz... Sn. Gülin Sivrioğlu'na ve konserimize katılan tüm sanatseverlere sonsuz teşekkürler...

 

PİYANO RESİTALİ - Derin Sanat Akademisi - 15. 01 . 2019

ÖĞRENCİ RESİTALİ - İLBER ENİS ORCAN

7 yaşındaki piyano öğrencimiz İlber Enis Orcan'ın, 15 Ocak Salı akşamı saat 20:00 de Derin Sanat Akademisi Büyük Salon sahnesinde verdiği piyano resitalinin özet görüntülerine yandaki videodan ulaşabilirsiniz

 

Bu özel günde İlber'i yalnız bırakmayan tüm sanatsever dostlarımıza teşekkür ederiz.

 

REMBETİKO DİNLETİSİ - Derin Sanat Akademisi - 23 . 10 . 2018

WhatsApp Image 2018-11-12 at 12.48.00.jp

REMBETİKO DİNLETİSİ - 23.10.2018

Derin Sanat Akademisi büyük salonunda yapılan dinleti, geniş bir katılımla gerçekleşmiştir.

Murat Sana, Elif Çelikpala, Onur Cengiz, Ferda Cengiz ve Özgür Cengiz'den oluşan grup, Rembet müziğinden örnekler vererek, rembet müziği hakkında bilgiler iletmiştir. 15 Rembetiko parçasından oluşan konsere yoğun ilginiz için teşekkür ederiz.

ÖĞRENCİ KONSERİ - 2018 - Özel Yükselen İlkokulu Konser Salonu - 03 . 06 . 2018

Öğrenci Konseri 2018

DERİN SANAT AKADEMİSİ ÖĞRENCİ KONSERİ - 2018

Derin Sanat Akademisi öğrencilerinin yer alacağı konserimiz 3 Haziran 2018 Pazar günü, Özel Yükselen İlkokulu Konser Salonu'nda, 2 seans olarak yapılmıştır.

Saat 16:00'da başlayacak ilk seansta piyanistler hünerlerini gösterecektir. Kısa bir aranın ardından 19:00 da başlayacak ikinci seansta, "Livaneli Şarkıları" konsepti içerisinde, gitar, keman, flüt, şan ve davul öğrencileri, öğretmenleri ile beraber yeteneklerini sergilemişlerdir.

Tüm velilerimizi ve sevenlerimizi bu özel günde ağarlamaktan gurur duyduk.

Yeni Yıla Merhaba Konseri - Yılmaz Güney Sahnesi - 30.12.2017

DERİN SANAT AKADEMİSİ KEMAN ÖĞRENCİLERİ SUZUKİ GRUBU KONSERİ

Derin Sanat Akademisi ve Musa Göçmen Senfoni Orkestrası işbirliğinde yapılan "Yeni Yıla Merhaba" konseri içerisinde akademimiz keman öğrencileri "Suzuki Eğitimi" grubu, 30.12.2017 tarihinde Yılmaz Güney Sahnesi'nde bir konser vermiştir.

Yaşları 4-16 arasındaki keman öğrencilerimiz konser esnasında öğrendikleri eserlerden örnekler çalmışlardır. Suzuki Grubu öğrencilerimizi ve hocaları Ferda CENGİZ'i tebrik ederiz.

Aşağıda, konserlerin bir özetinin videosu bulunmaktadır.

Derin Sanat Akademisi Öğrenci Konserleri - Derin Sanat - 27-28.05.2017

DERİN SANAT AKADEMİSİ ÖĞRENCİ KONSERLERİ

Derin Sanat Akademisi olarak 2017 yılı öğrencilerimizin sergiledikleri konser performansları 27 Mayıs 2017 Cumartesi ve 28 Mayıs 2017 Pazar günü icra edilmiştir.

27 Mayıs cumartesi günü, akademimiz öğrencilerinden keman, flüt ve gitar öğrencileri grup ve bireysel şarkılar çalarken; 28 Mayıs Pazar günü ise piyano öğrencileri maharetlerini gösterdiler.

Aşağıda, konserlerin bir özetinin videolarını bulabilirsiniz.

Dizilerimizin Unutulmayan Melodileri - Milli Kütüphane - 06.05.2017

DİZİLERİMİZİN UNUTULMAZ MELODİLERİ

 

Derin sanat akademisi orkestrası olan "Music Crescendo" orkestramız ile Televizyon tarihinde 86 dakikalık nostaljik bir gezintiye bu kez görme engelli çocuklar yararına çıktık.

 

Dört konserlik turnenin son konseri Milli Kütüphane'de 06.05.2017 günü yapıldı. Şef Onur Cengiz'in yönetiminde 26 Türk televizyon dizisi jeneriği icra edilirken, bir yandan da 3 ressam, görme engelli çocukların Ankara hayallerini tuvale yansıttı. Etkinliğin geliri, görme engelli çocuklar yararına ilgili vakıflara paylaştırıldı. Derin Sanat Ailesi olarak sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan onur duyduk.

Konu ile ilgili basından bazı linkler:

sağlık portalı

AGD Ajansı

TRT Haber

Dizilerimizin Unutulmayan Melodileri - Ertan Gösteri Merkezi - 25.04.2017

Dizilerimizin Unutulmayan Melodileri Konser Turnesi kapsamında ikinci ve 3 üncüsünü Ertan Gösteri Merkezi'nde  yaptığımız konser, katılımcılarımızı mest etti. 86 dakikalık konserde, dizilerin önemli sahnelerinden kesitler, dizi hakkında bilgiler ile birlikte sinevizyon gösterisi şeklinde verildi. 

13 kişiden oluşan Music Crescendo orkestramızın konserinden kesitleri yandaki videoda bulabilirsiniz.

Dizilerimizin Unutulmayan Melodileri - TRT - 28.03.2017

Dizilerimizin Unutulmayan Melodileri Konser Turnesi kapsamında ilkini TRT Ankara Radyosu S1 Stüdyosunda yaptığımız konser, her zamanki gibi yoğun katılım ile gerçekleştirildi. 86 dakikalık konserde, dizilerin önemli sahnelerinden kesitler, dizi hakkında bilgiler ile birlikte sinevizyon gösterisi şeklinde verildi. Orkestramız tarafından seslendirilen jenerikler, seyircilerden tam not aldı.

Konser serisinin 2. ayağı olacak Ertan Gösteri Merkezi'nde 25 Nisan ve 2 Mayıs tarihlerinde de aynı içerik seslendirilecek. 13 kişiden oluşan Music Crescendo orkestramızın konserinden kesitleri yandaki videoda bulabilirsiniz.

Kış Şarkıları - 27.12.2016

Kışın soğuk günlerinde içinizi ısıtacak şarkıların seslendirildiği etkinliğimizde sıcak şarap ve kurabiye ikramımıza da olmuştur. Seçkin şarkıları Ferda Cengiz seslendirirken, Piyanoda Onur Cengiz, Basta Özgür Cengiz ve davulda M.Can Arslan eşlik ettiler. Gecemizde emeği geçen tüm çalışanlarımıza; öğrenci,veli ve Tüik çalışanlarından oluşan katılımcılarımıza emekleri ve gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ederiz. 

Unutulmayan Dizi Müzikleri - 14.11.2016

14 Kasım 2016 tarihinde TÜİK Gençlik ve Spor Klübü Katkıları ile kurumumuzda "Unutulmayan Türk Dizi Müzikleri Dinletisi" etkinliği yapılmıştır. Yoğun katılımcı ile gerçekleştirilen etkinlikte 1982 yılından bu yana televizyonlarda yayınlanan bazı dizilerin müzikleri icra edilmiştir. Etkinlikle ilgili videomuzu aşağıda seyredebilirsiniz.

bottom of page