top of page
Ankara Özel Müzik Kursu

Enstrümanlar      

"Bir ulusun yeni degisikliginde ölçü; müzikte degisikligi alabilmesi ve kavrayabilmesidir."
                           Mustafa Kemal Atatürk
Ankara Özel Müzik Kursu

Baslangıç olarak enstrüman derslerimiz gitar, keman, piyano, flüt, davul, baglama derslerinden olusmaktadır. İlerleyen süreçte talep dogrultusunda klarnet, saksafon, akordeon gibi diger enstrümanları da kapsayacak derslerimiz, uluslararası sertifasyon programlarını da (Royal Academy, London of College) içerecktir. Derslerimiz grup çalısmaları ve bireysel çalısmalar olarak yürütülmektedir.

 

Gitar

Gitar derslerimiz, haftada 1 saatlik programlardan oluşmaktadır. Ücretsiz deneme dersinden sonra, öğrenci için bir yıllık plan oluşturulup, bu plan üzerinden çalışmalara başlanır. Öğrencinin evinde çalışabilmesi için ilk aydan sonra mutlaka gitar alması gerekmektedir. Derslerde motivasyonu arttırabilmek amacıyla, ilk on dakika içerisinde yapılacak çalışmayla ilgili örnek videolar izletilmektedir. Sene içerisinde özel konserler takip edilerek öğrencilere bildirilir. Uygun olduğu sürece etkinliklere öğrencilerle katılım sağlanmaya çalışılır. 

Ankara Özel Müzik Kursu

Keman

Genel olarak gitar ve diğer enstrüman dersleriyle aynı eğitim planını takip etmektedir. Keman eğitimi olarak Klasik Batı Müziği eğitimi verilmektedir. Perdesiz bir enstrüman oluşundan dolayı deneme dersinde öğrencinin duyum testini geçebilmesi gerekmektedir. Uygun görülmeyen öğrenciler başka bir enstrümana veya duyum dersleri almaya yönlendirilir. Eğitimi zor olan bir enstrüman olduğundan sabır, başarının en önemli anahtarıdır.

Ankara Özel Müzik Kursu

Piyano

Genel olarak diğer enstrüman dersleriyle aynı eğitim planını takip etmektedir. Piyano eğitimi olarak Klasik Batı Müziği eğitimi verilmektedir. Ancak, eğitim sırasında motivasyonu arttırmak amacıyla öğrencinin sevdiği ve güncel şarkılar göz önüne alınarak farklı bir repertuvar oluşturmasına olanak verilir. Bu sayede öğrencinin hevesini kaybetmeden, daha zevkli bir şekilde eğitimini sürdürmesi amaçlanmaktadır.

Ankara Özel Müzik Kursu

Bateri

Çalışma kolaylığı açısından eğitimlerimizde elektro bateriyi tercih etmekteyiz.Diğer enstrumanlarda olduğu gibi davul derslerimizde de grup çalışması mümkün olmaktadır. Grup çalışmaları 

maksimum 4 kursiyerden oluşmaktadır. Öğrenciler dönüşümlü olarak bateri çalarak eğitimciye çalışmalarını gösterir. Grup dersleri haftada 1.5 saatlik süreyi kapsamaktadır. Değişik müzik türlerine eşlik edebilme, form ve nota bilgisi ile orkestra çalışmalarına öğrenciler hazırlanır. 

Ankara Özel Müzik Kursu

Flüt

Nefesli enstrümanlar içerisinde en popülerlerinden biri olan flüt eğitimi, öncelikle nefes alıp verme egzersizleri ile başlamakta. Daha sonra, flüt tanıtılmakta ve notalarla birlikte basit ezgiler çalınarak eğitime devam edilmektedir.

Ankara Özel Müzik Kursu

Bağlama

Geleneksel müzik aletlerimizden biri olan bağlama, aslında bir müzik aleti ailesinin de ismidir. Kısa sap, uzun sap, divan, cura gibi üyeleri bulunan ailede tüm çeşitlerin dersleri uzman eğitmenimiz ile nota eğitimi ile birlikte verilmektedir.

bottom of page