top of page
Ankara Özel Müzik Kursu

  Ögretmenlerimiz    

Ankara Özel Müzik Kursu
 Onur CENGIZ    

Onur CENGIZ - Gitar / Piyano

 

1979 yılında Ankara'da doğdu. 1998 yılında kazanmış olduğu Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden 2002 yılında mezun oldu. Henüz mezun olmadan 2000 yılından 2006 yılına kadar "Chopin Müzik Okulu"nda Gitar öğretmeni olarak görev aldı. 2006 yılında DCD Organizasyon şirketi'nde Genel koordinatörlük görevinde bulundu. 2009 - 2012 yılları arasında TRT Ankara Radyosu "Akşamola" ve "Radyoterapi" programlarında Orkestra Şefliği görevinde bulundu. 2012 yılından beri "Özel Yükselen Koleji"nde Müzik Öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Yetenekli öğrencilerin gelişimi için özel dersler vermektedir.

Ankara Özel Müzik Kursu
 Ferda CENGIZ  

Ferda CENGIZ - Keman / Piyano

 

1979 yılında Bursa'da doğdu. 1992-1996 Yılları arasında "Bursa Güzel Sanatlar Lisesi"nde okudu. İlk keman derslerini de bu okulda Mehmet TAŞPINAR ve Yusuf HASANOV'dan aldı. 1996 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden 4 te 4 bursu olarak 2002 yıında mezun oldu. Çağdaş sanat Merkezi'nde keman derslerine girerken, Türkiye'nin pek çok ilinde Konser Performanslarında bulunmuştur. Devlet Tiyatroları "Çalıkuşu" oyununda "Konzertmaister"; Ankara Büyükşehir Belediye Orkestrası'nda keman sanatçısı olarak yer almaktadır. 2009-2012 yılları arasında TRT Ankara Radyosu'nda performans sanatçısı olarak görev almıştır. Bir dönem Başkent Oda Orkestrası ve Devlet Opera ve Balesi'nde yer alan sanatçı 2014 yılında dünyaya gelen kızı ile daha çok ilgilenebilmek için performans sanatçılığına ara vererek yetenekli öğrencilerle özel çalışmalar yapmaktadır.

Ankara Özel Müzik Kursu
Özgür CENGIZ  

Özgür CENGIZ - Gitar - Bass Gitar 

 

1975 yılında Ankara'da doğdu. 1992-2000 Yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği'nde okudu. Müzik ile profesyonel anlamda tanışması da okula girdiği yılda başlar. Ankara'nın sayılı orkestralarında görev alan sanatçı, aynı yıllarda bir yandan da sinema kariyerine başlamış ve kameramanlıktan yapımcılığa, görüntü yönetmenliğinden genel yönetmenliğe birçok görevde bulunmuştur. Halen İmpark Ltd. Şti'nde Yönetmen olarak çalışmaktadır. Müzik ve sinema ile bağlarını hiç koparmadan bugüne değin gelen sanatçı,  2009-2012 yılları arasında TRT Ankara Radyosu'nda performans sanatçısı olarak da görev almıştır. Özgür CENGİZ, DERİN SANAT çatısı altında müzik ile ilgili olarak Bas Gitar ve  Akustik ve Klasik Gitar derslerini vermektedir.

bottom of page