Ankara Özel Müzik Kursu

  Ögretmenlerimiz    

Ankara Özel Müzik Kursu
 Onur CENGIZ    

Onur CENGIZ - Gitar / Piyano

 

1979 yılında Ankara'da doğdu. 1998 yılında kazanmış olduğu Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden 2002 yılında mezun oldu. Henüz mezun olmadan 2000 yılından 2006 yılına kadar "Chopin Müzik Okulu"nda Gitar öğretmeni olarak görev aldı. 2006 yılında DCD Organizasyon şirketi'nde Genel koordinatörlük görevinde bulundu. 2009 - 2012 yılları arasında TRT Ankara Radyosu "Akşamola" ve "Radyoterapi" programlarında Orkestra Şefliği görevinde bulundu. 2012 yılından beri "Özel Yükselen Koleji"nde Müzik Öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Yetenekli öğrencilerin gelişimi için özel dersler vermektedir.

Ankara Özel Müzik Kursu
 Ferda CENGIZ  

Ferda CENGIZ - Keman / Piyano

 

1979 yılında Bursa'da doğdu. 1992-1996 Yılları arasında "Bursa Güzel Sanatlar Lisesi"nde okudu. İlk keman derslerini de bu okulda Mehmet TAŞPINAR ve Yusuf HASANOV'dan aldı. 1996 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden 4 te 4 bursu olarak 2002 yıında mezun oldu. Çağdaş sanat Merkezi'nde keman derslerine girerken, Türkiye'nin pek çok ilinde Konser Performanslarında bulunmuştur. Devlet Tiyatroları "Çalıkuşu" oyununda "Konzertmaister"; Ankara Büyükşehir Belediye Orkestrası'nda keman sanatçısı olarak yer almaktadır. 2009-2012 yılları arasında TRT Ankara Radyosu'nda performans sanatçısı olarak görev almıştır. Bir dönem Başkent Oda Orkestrası ve Devlet Opera ve Balesi'nde yer alan sanatçı 2014 yılında dünyaya gelen kızı ile daha çok ilgilenebilmek için performans sanatçılığına ara vererek yetenekli öğrencilerle özel çalışmalar yapmaktadır.

Ankara Özel Müzik Kursu
Özgür CENGIZ  

Özgür CENGIZ - Bass Gitar 

 

1975 yılında Ankara'da doğdu. 1992-2000 Yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği'nde okudu. Müzik ile profesyonel anlamda tanışması da okula girdiği yılda başlar. Ankara'nın sayılı orkestralarında görev alan sanatçı, aynı yıllarda bir yandan da sinema kariyerine başlamış ve kameramanlıktan yapımcılığa, görüntü yönetmenliğinden genel yönetmenliğe birçok görevde bulunmuştur. Halen İmpark Ltd. Şti'nde Yönetmen olarak çalışmaktadır. Müzik ve sinema ile bağlarını hiç koparmadan bugüne değin gelen sanatçı,  2009-2012 yılları arasında TRT Ankara Radyosu'nda performans sanatçısı olarak da görev almıştır. Özgür CENGİZ, DERİN SANAT çatısı altında müzik ile ilgili olarak Bas Gitar ve  Akustik Gitar derslerini vermektedir.

muzisyenresmisablon-19.png
Betül ARACI     

Betül ARACI- Piyano Başlangıç / Keman

 

1995 yılında Denizli'de doğan Betül ARACI, İlk ve orta öğrenimini memleketinde Güzel Sanatlar Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Konservatuarı'nda Viyola eğitimi aldı. Okuldan mezun olduktan sonra özel dersler vermeye ve kurumumuzda Piyano başlangıç ve keman derslerine eğitmen olarak girmektedir.

muzisyenresmisablon-18.png
İlkay MENGİLLİ

İlkay MENGİLLİ - Flüt / Piyano Başlangıç

 

1996 Hatay doğumlu öğretmenimiz, güzel sanatlar Lisesi'ni bitirdikten sonra Ankara'da Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde ana çalgısı Flüt olarak eğitimine devam etmiştir. Mezuniyeti ardından halen Yükselen Koleji İlkokulu'nda Müzik öğretmenliği yapmakta ve 3 yıldır da kurumumuz bünyesinde Flüt / Piyano başlangıç dersleri vermektedir.

Ankara Özel Müzik Kursu
Erdal ÇETİN

Erdal ÇETİN - Desen / Resim 

 

1983’ de Gaziantep’ de doğdu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı resim bölümünü kazanarak 2006 yılında fakülte birinciliği ile mezun oldu. 2008 yılında askerlik görevi sürecinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde 39.Mekanize Piyade Tugayı tören alanı için Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı konulu büyük boyutlarda rölyef ve heykel çalışmalarında bulundu. 2009 -2011 yılları arasında Rusya’da resim ve heykel üzerine çalıştı. Daha sonra animasyon dizi projelerinde storyboard çizeri ve konsept sanatçı olarak yer aldı.

Sanatçının 2005 - 2009 yılları arasındaki çalışmaları, Türkiye'de ödüllere değer görülmüştür. Ulusal yarışmalarda 5 adet birinciliği bulunmaktadır.