top of page
Ankara Özel Müzik Kursu

Müzik

Eğitim programlarımız, teknik, teorik ve pratik uygulamalarla öğrencileri geliştirmeye yönelik hazırlanmıştır. Kişiye özel yıllık program oluşturularak öğrencinin seviyesi her ay değerlendirilir. Müzik eğitimi belli bir disiplin anlayışı gerektirdiğinden özel derslerin haricinde haftalık, öğrencinin evinde çalışabileceği egsersizler verilerek gelişimin kalıcı olması sağlanır.

Ankara Özel Müzik Kursu
  Baslangıç Seviyesi Program    

Piyano, gitar ve keman branşlarında başlangıç seviyesi eğitiminde; öğrencilerimizin yaş faktörü göz önüne alınarak, belirlenmiş metodlar çalışılmaktadır. 7-11 yaş grubu başlangıç seviyesi öğrencilerinde piyanoda, "Learning to Play Piano", gitarda, Frederick Noad - Bülent İşbilen "Gitar Metod"ları, kemanda ise "Ömercan -1 Keman Metodu" Kitapları takip edilmektedir. İlerleyen süreçte, öğrencinin gelişimine uygun çeşitli seviyelerde metodlar ve repertuvarlar çalıştırılmaktadır.

Ankara Özel Müzik Kursu
  Yıllık Program    

Yıllık programlarımız, yaş gruplarına, öğrencilerin deneme dersinde tespit edilen yeteneklerine göre yıllık planlar oluşturulur. Her ay öğrencinin gelişimi ile ilgili velilere bilgi verilir. Enstrüman öğreniminde en önemli şeyin motivasyon olduğu düşünülürse, öğrencilerin sıkılmadan çalışacakları bir ortam müzik eğitimlerine büyük katkıda bulunacaktır.

Ankara Özel Müzik Kursu
Özel Programlar - Ileri Seviye

İleri seviye öğrencilerde metod çalışmaktan ziyade daha çok repertuvar, teknik geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalarını bir gösteriye yönelik yahut özel yetenek sınavlarında nasıl kullanacakları konusunda yol gösterilmektedir.

bottom of page