August 31, 2016

Bu sorunun yanıtının nasıl olabildiğini ben de merak ederdim ve bir gün üniversite son sınıfta iken değerli hocam Ahmet Kanneci sayesinde başardım.Size nasıl yapabildiğimi kısaca anlatayım.

   Öncelikle biraz sabır ve ince iş gerektirdiğini söylemeliyim.Başlangıç olarak...

August 27, 2016

Bu yazımızda öğretmenlerimizden Sn. Erdal ÇETİN'in bazı desen ve resim çalışmalarına örnek vermek istedik.

Güzel sanatların her dalında hizmet verme amacında olan dershanemizde, özellikle desen, imgesel çalışmalar, kara kalem çizim, figür konularında ders verecek olan Ö...

August 25, 2016

Merhaba müzikseverler,

  Sosyal medya kanallarından, yetenekli yumurcakların enstrümanları ile inanılmaz performanslarını sergiledikleri videoları  izleyerek, "neden benim çocuğum böyle "olmasın diye kendinize sorduğunuz zamanlar olmuştur.Öyle şeyler izliyoruz ki ,sanki...

August 23, 2016

  Güzel Sanatlar Fakülteleri'nin müzik bölümü sınavlarına girmeyi düşünüyor ve neyle karşılaşacağınızı bilmiyorsanız lütfen bu yazımızı dikkatle okuyunuz.

Genel olarak bu sınavlar iki aşamadan oluşur.1. aşamada YGS sınavında belirlenen barajı aşmanız gerekecektir, ancak...

August 23, 2016

  Dr.Anita Colins Avustralyalı sinirbilim akademisyeni ve iletişim uzmanıdır.Genel bilişsel gelişim ve müzik eğitiminin faydaları üzerine çok sayıda araştırma ve çalışmaları bulunmaktadır.

2015 yılında son derece prestijli bir ödül olan "Barbara Matthews Churchill Nörob...

August 23, 2016

   Merhaba değerli müzikseverler,

   bu  yazımda bir müzik aleti çalmak  ,çeşitli enstrumanların kurslarına yazılmak isteyen birçok kişinin ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir konuya değinmek  istedim.

   Dershanemizde uygulayacağımız eğitim...

August 18, 2016

Gitara başlangıç seviyesindeki eğitim videolarımız , youtube kanalında yayınlanmaya başladı. Teoriden çok pratik uygulamalara dayalı metodlarımız ile sizler de öğrenebilir öğrenmiş olduğunuz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

August 18, 2016

Değerli roc'k severler,

     Bu yazımda sizler için incelediğim bir metod hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dream Theater grubu'nun efsane gitaristi john Petrucci'nin 1995 yılında piyasaya çıkardığı "Rock Dicipline" adındaki metodundan bahsedeceğim. Metod ,...

August 17, 2016

   Bir çok kursiyerin enstruman alırken sorduğu bir sorudur "iyi çalana kadar çok ucuz birşey alsam hocam!" derler.Ancak bu çok doğru bir düşünce değildir.İyi bir müzik aleti belki sizi iyi bir enstrumanist yapmaz ,ama kötü bir müzik aleti kesinlikle kötü müzisyen yapa...

August 13, 2016

Derin Sanat Akademisi ve Yakın Doğu Üniversitesi işbirliği ile, Akademimizden Güzel Sanatlar Fakülteleri Müzik Bölümleri için ders alarak, sınavda başarı sağlayan öğrencilerimize Yakın Doğu Üniversitesi %50 burs imkanı sağlayacaktır. 

 Akademimizden güzel sana...

Please reload

Gönderiler

Derin Sanat'tan Kareler...

July 30, 2016

1/1
Please reload

En Son Gönderilenler

January 28, 2017

December 18, 2016